Urządzenie mieszkania z klasą

Efektowne mieszkanie to dobry pomysł

Pomysłowe urządzenie mieszkania nie wymaga dużych pieniędzy – wystarczy mieć oryginalne, stare meble, odnowić je, odświeżyć, do tego kupić ładne narzuty na fotele i łóżka, zawiesić stare lampy i już mamy mieszkanie urządzone z klasą. Podłoga może być skromna – parkiet lub drewniana klepka, ściany pomalowane farbą – najlepiej zmywalną, aby można było z niej usuwać zabrudzenia. Nie jest to duży koszt, ale warto zapewnić sobie eleganckie mieszkanie na wiele lat.

Klasa, czyli…

Klasa to elegancja, unikatowość, wyjątkowość. Nie meble z IKEA czy innej sieciówki, ale umeblowanie autorskie, wytworne i eleganckie. Piękne meble sprawdzą się przez wiele lat i dodadzą mieszkaniu wyjątkowości. Każdy może mieć piękne meble, które sprawdzą się przez długi czas. Do tego ładne lampy, obrazy lub grafiki. Nie trzeba od razu kupować oryginalnych, czyli bardzo kosztownych obrazów, lecz można sięgać po nieco tańsze grafiki współczesnych, jeszcze nieodkrytych twórców lub obrazy malowane przez artystów-amatorów. Rzeźby także dodadzą uroku mieszkaniu – mogą być drewniane, wykonane przez rzeźbiarzy-amatorów. Najważniejsze jest, aby umeblowanie i dodatki były ładnie dopasowane.

Umiar jest wskazany – mniej znaczy więcej.

Jedna lub dwie rzeźby w mieszkaniu, a nie dziesiątki takich figurek. Jeden obraz na pół ściany, a nie dziesięć małych obrazków. Tak jest zdecydowanie lepiej i modniej. Nowoczesność ma swoje prawa, a niejedna osoba doceni ładne rzeczy. Unikatowe mieszkanie to także piękne zasłony w oknach, efektowne kwiaty na parapetach. Na tym zależy niejednej osobie i do tego każdy dąży. Dobra jakość mieszkania jest podstawą, a niejedna osoba doceni takie podejście. Warto o tym pamiętać i spokojnie zadbać o własne mieszkanie. Nie ma nic lepszego od takiego umeblowania oraz dodatków, które dodadzą mieszkaniu jakości oraz wyjątkowości.

Dobrze jest, gdy na podłogach leżą oryginalne dywany. Nie masowej produkcji, lecz prawdziwe włoskie lub tureckie. Jest to poważna inwestycja, ponieważ takie kobierce nie są tanie, lecz zdecydowanie warto w nie inwestować. Jest to na pewno inwestycja na wiele długich lat.

Autor

  • Artysta pochodzący z Czech. Od czasu ukończenia studiów mieszka i tworzy w Polsce sztukę nowoczesną. Sztuka to całe jego życie, poświęca jej także wolny czas. Niekiedy publikuje na blogu tematy związane z inwestycjami.

Jeden komentarz do “Urządzenie mieszkania z klasą

  1. Efektowne mieszkanie to sama przyjemność z przebywania w domu. Oczywiście nie należy przesadzać z efektami, ale jeśli ktoś ma wyczuje, to może wykonać całkiem fajne wnętrze.

Możliwość komentowania została wyłączona.