Sposoby na rozwój osobisty

Każdy z nas nieco inaczej pojmuje rozwój osobisty. Dążymy do rozwoju na wielu różnych płaszczyznach – prywatnej, zawodowej czy emocjonalnej, stawiając sobie tym samym przeróżne cele. Jedno jest jednak pewne, rozwój to stałe dążenie do stania się lepszą wersją siebie. Jakie są sposoby, aby stale się rozwijać?

Nauka języków obcych.

W dzisiejszych, bardzo zglobalizowanym świecie, nauka języków obcych to podstawa. To świetny pomysł na inwestycję we własny samorozwój.

Biegłe lub przynajmniej komunikatywne posługiwanie się językiem obcym daje nam wiele możliwości, możemy dzięki temu znaleźć lepszą pracę, a jeśli często podróżujemy, to na pewno ułatwi nam to nie tylko komunikację z mieszkańcami, ale również poznawanie kultury danego miejsca.

Oczywiście, językiem, którym posługuje się znacząca część ludzkości jest angielski, ale warto także postawić na naukę takich języków jak hiszpański, chiński czy niemiecki. Sposobów na naukę jest mnóstwo – można z powodzeniem robić to samemu , np.  czytając książki, słuchając podcastów, a także skorzystać z pomocy szkoły językowej. 

Czytanie książek.

Regularne czytanie książek, z perspektywy rozwoju, może dać nam bardzo dużo.  Przede wszystkim książki wzbogacają nasze słownictwo, sprawiają, że umiemy się ładnie wypowiadać.  Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale czytając, ćwiczymy także swoją pamięć – musimy przecież pamiętać wątek czy sylwetki bohaterów. W rozwoju ważne jest także to, aby umieć się wyciszyć i zrelaksować.

Chociażby 15 minut z książką sprawi, że będziesz zrelaksowany i gotowy do dalszego działania.
Obecnie popularne są pozycje, które dotyczą samorozwoju. Takie książki również warto czytać, można z nich wynieść  wiele nowych doświadczeń i inaczej spojrzeć na swoje zachowania czy otaczającą nas rzeczywistość . Jedno jest pewne, regularne czytanie doskonale rozwija człowieka, wiele książek to skarbnice wiedzy, z których możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Znajdź swoją pasję i rozwijaj ją.

Każdy człowiek powinien mieć chociaż jedną pasję, której będzie chętnie poświęcał się po całym dniu pracy. To także wpływa na rozwój człowieka. Mogą to być różne rzeczy, od najprostszych, takich jak:

  • rysowanie,
  • gotowanie,
  • taniec.

Świetną pasją może okazać się także aktywność fizyczna – uprawiając sport dbamy nie tylko o swoje zdrowie, ale jest to także sposób na poznanie nowych osób, z którymi łączy Cię to samo hobby. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, świetną opcją są podróże.

Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą.
 Dają nam one swobodę poznawania najdalszych zakątków świata, różnych kultur, kuchni  i oczywiście są dobrym sposobem na odpoczynek od codziennych obowiązków.

Autor

  • Artysta pochodzący z Czech. Od czasu ukończenia studiów mieszka i tworzy w Polsce sztukę nowoczesną. Sztuka to całe jego życie, poświęca jej także wolny czas. Niekiedy publikuje na blogu tematy związane z inwestycjami.

2 komentarze do “Sposoby na rozwój osobisty

  1. Moim sposobem na rozwój osobisty jest codzienne czytanie wartościowych książek. Nic tak nie rozwija, jak poznawanie nowej wiedzy i uczenie się nowych umiejętności.

  2. Co można powiedzieć w tematyce rozwoju? Fakt ciągłego rozwoju swoich umiejętności jest oczywisty. W dzisiejszych czasach trzeba ciągle uczyć się czego nowego. W końcu nie od dziś wiadomo, że pewne są tylko zmiany.

Możliwość komentowania została wyłączona.